top of page

Jesteśmy do Tańca i do Różańca!

Działamy, że hej!

Powstaliśmy 22 listopada 2015 roku.

Grupa „do Tańca i do Różańca”... bo tacy właśnie jesteśmy! :).  Razem się modlimy, pielgrzymujemy, balujemy.

Nie stronimy od wymagającej rozrywki oraz chwil zapomnienia na karaoke, czy w klubie disco. No może nie tylko disco, jest wśród nas i niejedna rockowa dusza. Jesteśmy Wspólnotą ludzi w wieku 30 +. 

Kochamy zdobywać, to co można zdobyć, czyli wszystko od gór począwszy, poprzez doświadczenia, a na nowych znajomych skończywszy. Naszą misją jest dobre spędzanie czasu. Dobre, czyli radosne, z Panem Bogiem oraz z sympatycznymi ludźmi. To też odkrywanie nowych miejsc, modlitw i osób.  Stwarzamy okazje… do spotkań, także tych ważnych i najważniejszych w życiu :).

 

Jesteśmy otwarci na każdego, przeważnie są to osoby 30+... do 111 :).  W naszych szeregach są także i maleńkie szkraby.  Spotykamy się w drugie poniedziałki miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 18:00. Po Mszy organizujemy zawsze „coś” dodatkowego.

Od 17. sierpnia 2022 jesteśmy Fundacją.

 

Pieczę nad nami sprawuje ks. Jerzy Jastrzębski.

* We wrześniu 2022 przenieśliśmy się na nową stronę internetową. Chcieliśmy zaznaczyć, że w ciągu tych prawie 7 lat zorganizowaliśmy kilkanaście wypraw, także wyjścia na karaoke, kręgle, do kina, teatru, a nawet rejs po Wiśle. O piknikach nie wspominawszy :). Braliśmy udział w adoracjach, organizowaliśmy spotkania ze znanymi osobami, tańce, czy Rekosylwestry. Jako, że przenosimy się na nową stronę, chcieliśmy, abyście o tym wiedzieli :).

wez_edited.jpg

Ekipa do Tańca i do Różańca

To my :)

Aga.jpg

Aga

Na co dzień „posługuje”, jako mama siedemnastoletniej już Jagódki. Poza swoją jagodową pasją uwielbia gotować i piec… torty, ciasta, ciasteczka i wszystko to, co choć na chwilę pozwoli posmakować Nieba (tak, tak… Agnieszka ma świadomość tego, że żaden smakołyk nie może się równać z Niebem…:) ). Kiedyś w przyszłości otworzy swoją małą cukierenkę i będzie serwowała innym „niebiańskie przysmaki”. Dziś natomiast chce wraz ze swoimi Przyjaciółkami zaserwować Ci podróż lub imprezę w doborowym towarzystwie, pełną radości i uwielbienia Pana. Agnieszka wie, że określenie „szaleniec boży” należy się jedynie Świętym, ale ona też jest poniekąd „szaleńcem bożym”, choć do świętości wiele jej brakuje…:)

Monika.jpg

Monika

Jej działanie można podsumować zdaniem „Pióro, mikrofon i wór pomysłów”. Pracuje w firmie IT, uwielbia wymyślać, rozwijać, testować aplikacje oraz gry i systemy. Eteryczna – kocha radio, nagrywanie, montowanie dźwięków i wywiady. Jest czynną kolekcjonerką osłów i osiołków, należy do Polskiego Stowarzyszenia Hodowców Osłów, mimo że jej zbiór jest głównie pluszowy, pędzlem malowany oraz rzeźbiony. Dzięki pracy: „Motyw osła w filmie Shrek w kontekście kulturowo-religijnym” została magistrem. 
Jej motto: „Idę działać Panie Boże, podkładaj proszę poduszki”, zaś serce (i finalnie rękę), oddała pewnemu sympatycznemu Grzegorzowi :). Jest szczęśliwą właścicielką psa Kropka, przygarniętego ze schroniska.

20220209_145646.jpg

Ksiądz Jerzy Jastrzębski

Jestem księdzem od 2000 roku i jestem Bogu ogromnie wdzięczny za dar życia i dar powołania do kapłaństwa. To On pozwolił mi spotkać wielu cudownych ludzi podczas posługi jako wikary, rezydent np. w Warce, Konstancinie-Jeziorna, Izabelinie i Warszawie i innych miejscach. To Bóg obdarzył mnie łaską studiów z retoryki i public relations w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim i łaską studiów z homiletyki na Uniwersytecie Jana Pawła II, gdzie mogłem obronić doktorat poświęcony nauczaniu Prymasa Tysiąclecia. To z łaski Boga od roku 2010 pracuję w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, gdzie wykładam homiletykę, retorykę i nauczanie kard. Stefana Wyszyńskiego. Przy okazji tej posługi otrzymałem wielki dar wielu spotkań i współpracy z wieloma ciekawymi ludźmi, a na polu kaznodziejskim ze św. ks. Piotrem Pawlukiewiczem, z którym wspólnie prowadziliśmy zajęcia przez prawie 10 lat. To z łaski Bożej pomnażam otrzymane talenty kaznodziejskie promując nauczanie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w Polsce i za granicą, poprzez rekolekcje, wykłady, płyty i rozmaite publikacje w mediach. To Bóg sprawił, iż mogłem uczestniczyć także w pracach Komitetu do spraw beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Bliska memu sercu jest także Matka Boża z Guadalupe i dlatego przybliżam jej orędzie nie tylko poprzez rekolekcje i publikacje, ale również animując w Polsce i w Europie różaniec pod płaszczem Maryi. Jednak w centrum mojej posługi kaznodziejskiej zawsze pozostaje Słowo Boże przekazywane przez Kościół. Kocham Biblię! Doświadczam także wielokrotnie bliskości Boga podczas katechezy w Szkole Podstawowej nr 3 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki prowadzonej w Warszawie przez Stowarzyszenie Przymierza Rodzin. Za to wszystko pragnę wielbić Boga do końca życia i głosić światu Jego Miłość wszędzie tam, gdzie mnie posyła z posługą głoszenia słowa, bo „jego łaska na wieki”. Ciągle w moim sercu brzmią słowa św. Franciszka Salezego, patrona pisarzy katolickich, który powiedział: „Powinniśmy szukać chwały nie naszej, lecz Bożej. Dla miłości nie ma rzeczy niemożliwych. Zanim Chrystus Pan powiedział św. Piotrowi: Pasce oves meas [Paś owce moje] – nie zapytał go: Czyś uczony? Czyś wymowny? – ale go zapytał”: Amas me [Miłujesz mnie] (por. J 21, 15-19). Aby dobrze mówić, wystarczy mocno kochać. […] Miłość wszakże nie zdoła milczeć, gdy idzie o dobro tego, którego kocha”.

Strona Księdza Jerzego: KLIK.

Rysiek.jpg

Ryszard

Mąż naszej Agi. Interesuje się transportem kolejowym, jazdą na rowerze, czytaniem książek.
Jego motto: „Kolej na przygodę” :).

Grzesiek.jpg

Grzegorz

Jestem Grzegorz, najmłodszy stażem organizator w grupie o pięknej nazwie „do Tańca i do Różańca”. Uśmiechnięty, pełen wigoru chłopak. Z zawodu ciastkarz, czasem piekę różne smakołyki. Podobnie jak wiele osób 30+ poszukiwałem wspólnoty w której mógłbym poszukiwać głębszej relacji z Bogiem i znaleźć Towarzyszkę Życia. Po niedługim czasie poznałem na balu andrzejkowym organizowanym przez do Tańca i do Różańca pewną sympatyczną Monikę, od sylwestra 19/20 jesteśmy razem. A od lipca 2021 mężem i żoną. Czuję się dobrze we wspólnocie. Moim zadaniem jest strona duchowa, pisanie i prowadzenie modlitw. Pomagam także w DJ’owaniu i kreowaniu wizerunku wspólnoty. Lubię pływać, interesuję się sportem.

bottom of page