top of page

Jesteśmy do Tańca i do Różańca!

Działamy, że hej!

Powstaliśmy 22 listopada 2015 roku.

Grupa „do Tańca i do Różańca”... bo tacy właśnie jesteśmy! :).  Razem się modlimy, pielgrzymujemy, balujemy.

Nie stronimy od wymagającej rozrywki oraz chwil zapomnienia na karaoke, czy w klubie disco. No może nie tylko disco, jest wśród nas i niejedna rockowa dusza. Jesteśmy Wspólnotą ludzi w wieku 30 +. 

Kochamy zdobywać, to co można zdobyć, czyli wszystko od gór począwszy, poprzez doświadczenia, a na nowych znajomych skończywszy. Naszą misją jest dobre spędzanie czasu. Dobre, czyli radosne, z Panem Bogiem oraz z sympatycznymi ludźmi. To też odkrywanie nowych miejsc, modlitw i osób.  Stwarzamy okazje… do spotkań, także tych ważnych i najważniejszych w życiu :).

 

Jesteśmy otwarci na każdego, przeważnie są to osoby 30+... do 111 :).  W naszych szeregach są także i maleńkie szkraby.  Spotykamy się (damy znać kiedy :)) na Mszy Świętej o godzinie 18:00. Po Mszy organizujemy zawsze „coś” dodatkowego.

Od 17. sierpnia 2022 jesteśmy Fundacją.

 

Pieczę nad nami sprawuje ks. Artur Kasprzak.

* We wrześniu 2022 przenieśliśmy się na nową stronę internetową. Chcieliśmy zaznaczyć, że w ciągu tych prawie 7 lat zorganizowaliśmy kilkanaście wypraw, także wyjścia na karaoke, kręgle, do kina, teatru, a nawet rejs po Wiśle. O piknikach nie wspominawszy :). Braliśmy udział w adoracjach, organizowaliśmy spotkania ze znanymi osobami, tańce, czy Rekosylwestry. Jako, że przenosimy się na nową stronę, chcieliśmy, abyście o tym wiedzieli :).

wez_edited.jpg

Ekipa do Tańca i do Różańca

To my :)

Aga.jpg

Aga

Na co dzień „posługuje”, jako mama siedemnastoletniej już Jagódki. Poza swoją jagodową pasją uwielbia gotować i piec… torty, ciasta, ciasteczka i wszystko to, co choć na chwilę pozwoli posmakować Nieba (tak, tak… Agnieszka ma świadomość tego, że żaden smakołyk nie może się równać z Niebem…:) ). Kiedyś w przyszłości otworzy swoją małą cukierenkę i będzie serwowała innym „niebiańskie przysmaki”. Dziś natomiast chce wraz ze swoimi Przyjaciółkami zaserwować Ci podróż lub imprezę w doborowym towarzystwie, pełną radości i uwielbienia Pana. Agnieszka wie, że określenie „szaleniec boży” należy się jedynie Świętym, ale ona też jest poniekąd „szaleńcem bożym”, choć do świętości wiele jej brakuje…:)

Monika.jpg

Monika

Jej działanie można podsumować zdaniem „Pióro, mikrofon i wór pomysłów”. Pracuje w firmie IT, uwielbia wymyślać, rozwijać, testować aplikacje oraz gry i systemy. Eteryczna – kocha radio, nagrywanie, montowanie dźwięków i wywiady. Jest czynną kolekcjonerką osłów i osiołków, należy do Polskiego Stowarzyszenia Hodowców Osłów, mimo że jej zbiór jest głównie pluszowy, pędzlem malowany oraz rzeźbiony. Dzięki pracy: „Motyw osła w filmie Shrek w kontekście kulturowo-religijnym” została magistrem. 
Jej motto: „Idę działać Panie Boże, podkładaj proszę poduszki”. Jest szczęśliwą mamą Judytki Marii i pańcią psa Kropka, przygarniętego ze schroniska.

ks A.jpg
ks A 2.jpg

Ksiądz Artur Kasprzak

Teolog, historyk, duszpasterz. Jest wieloletnim wykładowcą teologii dogmatycznej i fundamentalnej na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie; zajmuje się formacją teologiczną kapelanów szpitali w ramach Kursu „Kontakt z chorym i jego rodziną” na Wydziale ds. Rodzin UKSW; pełnił funkcję invited speaker na Instytucie Katolickim w Paryżu we Francji oraz na uczelni Jordan University College w Tanzanii.  W 2008 r. obronił pracę doktorską, otrzymując tytuł doktora z teologii w ICP we Francji oraz w trybie co-tutelle na K.U.Leuven  w Belgii; w 2019 r. uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie teologii dogmatycznej na WT UKSW w Warszawie; jest autorem ponad pięćdziesięciu publikacji dotyczących odnowy eklezjologii w XX wieku (zob. ORCID: 0000-0001-9715-9357); jego artykuły można znaleźć w znanych czasopismach polskich, francuskich i belgijskich. E-mail: a.kasprzak@uksw.edu.pl

Rysiek.jpg

Ryszard

Mąż naszej Agi. Interesuje się transportem kolejowym, jazdą na rowerze, czytaniem książek.
Jego motto: „Kolej na przygodę” :).

bottom of page